upratovanie tepovanie
Hĺbkové tepovanie odstraňuje zažranú špinu, škvrny, nežiadúce pachy a roztoče, ktoré ohrozujú najmä alergikov. Po vytepovaní sa kobercové vlákno vyrovnáva a dostáva do pôvodnej polohy. Je časovo nenáročné a tak pracovník nemusí dlho narúšať Vaše súkromie. Čistená plocha je suchá do 3 až 9 hodín podľa teploty vzduchu. Používame profesionálne tepovače značky Kärcher.
 
ZavolajNapíš
Uveď rozsah prácNavrhni termín
RealizáciaPlatba v hotovosti
Objednať
Koberec celoplošný m2 1 €
Koberec kusový m2 2 €
Sedačka – miesto na sedenie 5 €
Kreslo 6 €
Taburetka 5 €
Vankúš 3 €
Stolička – sedák a operadlo 3 €
Matrac – jedna strana 4 €
Doprava v rámci Bratislavy 10 €
Minimálna výška objednávky 30 €
V prípade silného znečistenia možný príplatok

Nie sme platcami DPH

 

Referencie

Profesionálne tepovanie - ako to robíme my

Používame profesionálne tepovače značky Kärcher, model Puzzi, tzv. extraktory. K tomu samozrejme treba pridať kvalitnú radu saponátov a roky praxe.

Samotný názov extraktor napovedá, že sa tu bude jednať o extrakciu, čiže o odstránenie/odsatie znečistenia. Najskôr základný saponát rozriedime s teplou vodou (nie studenou), ktorá lepšie uvoľňuje znečistenie. Takto pripravený koncentrát v primeranom  množstve nastriekame na znečistený povrch, necháme pár sekúnd pôsobiť, aby sa znečistenie stihlo uvolniť a následne odsávame.

Primerané množstvo koncentrátu je také, aby mohol preniknúť do hĺbky materiálu a zároveň aby sa čistená plocha zbytočne nepremáčala. Ak by saponát neprenikol pod povrch, znečistenie by sa odstránilo len z povrchu. Zase ak by sa zbytočne premáčal, predlžovalo by to následné schnutie.

Ak je čistená plocha viac znečistená, po nastriekaní sa môže dané miesto ešte prekefkovať, a až následne odsať. Prípadne celý proces sa môže viackrát opakovať. Napriek tomu môžu lokálne ostať škvrny/fľaky. V tom prípade nastriekame priamo na dané miesto špeciálny nezriedený saponát určený na ťažko odstrániteľné znečistenie, opätovne prekefkujeme a odsávame. Treba však priznať, že niektoré fľaky napriek snahe už nikdy nezídu.

Ako často tepovať?

Minimálne 1x ročne. Aj keby sa Vám na prvý pohľad koberec alebo sedačka nezdala vizuálne znečistená, treba ju hĺbkovo vytepovať už len kvôli roztočom, ktoré nepriaznivo pôsobia na naše zdravie. Obzvlášť, ak je niekto v rodine alergický na prach a roztoče. Samozrejme, všetko sa odvíja od toho, ako rýchlo sa Váš koberec, sedačka alebo matrac zašpinia. Ak máte malé deti, psa alebo mačku, tepovanie môžete robiť aj viackrát do roka.

Kedy tepovať/v ktorom období?

Keď je to potrebné. Niekedy ľudia odkladajú tepovanie na leto alebo pred sviatkami (Veľká noc a Vianoce).

Letné mesiace uprednostňujú kvôli teplejšiemu počasiu, no pravda je taká, že rozdiel v interiérovej teplote domácností medzi letom a zimou je v súčasnej dobe minimálny. Preto čas potrebný na schnutie bude v zime len o málo dlhší ako v lete. My tepujeme aj keď je vonku mínus 20 stupňov.

Tepovanie pred sviatkami zase nesie v sebe riziko, že nedostanete termín, ktorý Vám bude vyhovovať. V tomto období je spravidla najvyšší dopyt po tepovaní. 

Ktoré materiály sa môžu tepovať a ktoré nie?

Čo sa týka kobercov, tak drvivú väčšinu je možné tepovať štandardným spôsobom. Otázne môžu byť napr. ručne jemne tkané, tzv. perzské koberce, kde by teoreticky mohlo hroziť poškodenie.

To isté platí aj o textilných sedacích súpravách, matracoch, či ostatnom čalúnenom nábytku. Pokiaľ výrobca vyslovene neuvedie, že daný materiál sa môže čistiť len určitým konkrétnym spôsobom (a nie je to tepovanie), tak odporúčame štandardné tepovanie.

Môže tiež nastať situácia, že na výrobnom štítku nemáte informáciu o možnostiach čistenia daného materiálu a zároveň máte pochybnosti. V tom prípade odporúčame kontaktovať výrobcu a vyžiadať si stanovisko priamo od neho.