upratovanie tepovanie
Na koženej sedačke sa počas používania vytvára špinavý film od potu, prachu a iných nečistôt, ktorý upcháva jej póry, postupne stráca svoju jemnosť, tvrdne a začne praskať. My kožu čistíme ručne. Nepoužívame žiadne stroje. Najskôr ju dôkladne vyčistíme špeciálnym čistiacim prostriedkom ktorý doslova rozjasní pôvodné farby. Následne kožu naimpregnujeme kondicionérom ktorý ju zmäkčí, zakonzervuje a dodá žiaduci lesk.
 
ZavolajNapíš
Uveď rozsah prácNavrhni termín
RealizáciaPlatba v hotovosti
Objednať

Čistenie koženej sedačky - miesto na sedenie 12 €
Čistenie koženého kresla 15 €
Čistenie koženej kancelárskej stoličky 10 €
Čistenie koženej taburetky 12 €
Doprava v rámci Bratislavy 10 €
 
Nie sme platcami DPH

Referencie

Prečo pravidelne čistiť kožu?

Najzákladnejší dôvod je prostý: aby sme kožu zbavili vizuálných nečistôt a tak sa mohli kochať pohľadom na krásne čistú, lesklú a voňavú sedačku.

No rovnako dôležitý, ak nie ešte dôležitejší dôvod je ten, aby sme predĺžili jej životnosť. S kožou je to totiž trochu inak ako napr. s textilom. Ak náhodou vynecháte jeden cyklus tepovania pri textilnej sedačke, tak v najhoršom prípade bude o to špinavšia. V prípade koženej sedačky je to iné. Po určitom čase používania nastáva nie len jej znečistienie, ale hlavne vysúšanie a následne aj praskanie kože. Ak koža už začne praskať je zle. V podstate ide o nezvratný stav. Preto by ste sa mali snažiť tomu predísť.

Čistenie kože – ako to robíme my.

Ak sa bavíme o sedačke, najskôr ju musíme zbaviť hrubých nečistôt ako je prach, omrvinky a pod. (buď handrou alebo vysávačom).

Následne ju začneme ručne čistiť jemnou stranou hubky so špeciálnym saponátom. Uvoľnenú nečistotu spolu so saponátom okamžite utierame handrou, ktorú si priebežne prepierame v čistej vode. Tým docielime, že saponát nepôsobí dlhšie ako by mal a kožu zbytočne nevysúša.

Takto vyčistenú kožu následne natierame impregnačným olejom. Ten kožu zmäkčí, urobí ju pružnejšou, dodá lesk a dočasne aj krásnu vôňu. Olej samozrejme potrebuje pár hodín (cca 3-4) na dôkladné vsiaknutie. Následne až potom odporúčame sedačku používať. Môže sa ešte stať, že olej sa všetok nevsiakne a sedačka sa Vám bude zdať príliš mastná. V tom prípade stačí dané miesto pretrieť suchou handrou a prebytočný olej tak odstrániť.

Ako často čistiť kožu?

Minimálne 1x ročne. Ak by sa Vám aj náhodou sedačka na prvý pohľad nezdala príliš špinavá, (napr. kvôli tomu, že má tmavú farbu, kde nie je moc vidieť znečistenie) určite ju treba raz za rok vyčistiť. Ako už bolo vyššie spomenuté, nie je to len o vizuálnej čistote, ale hlavne o predĺžení živostnosti Vašej kože.

Kožená sedačka – možná investícia na celý život.

Myslím, že netreba veľmi vysvetlovať, že kožený nábytok je relatívne drahý. Obzvlášť ak sa bavíme o luxusných premiových značkách, kde sa cena za sedačku môže vyšplhať cez hranicu 10 tisíc eur. Preto si zaslúži aj patričnú pozornosť. Je známe, že ak sa o kvalitnú kožu správne a pravidelne staráte, môže Vám vydržať kľudne aj 30-40 rokov.