upratovanie tepovanie

Pod umývaním okien chápeme umývanie skiel, rámov, parapiet, žalúzií a sieťok. Sklá umývame klasickou stierkovou metódou. Vieme vyčistiť okná aj veľmi silno znečistené napr. od farby alebo omietky. Okná umývame celoročne okrem obdobia mrazov, resp. nepriaznivého počasia. Okrem domácností sa špecializujeme aj na administratívne budovy. V prípade potreby vieme zabezpečiť aj výškové práce. Pri väčších budovách je potrebná obhliadka.

 
ZavolajNapíš
Uveď rozsah prácNavrhni termín
RealizáciaPlatba v hotovosti
Objednať
1-krídlové okno 5€
2-krídlové okno 9€
3-krídlové okno 12€
Žaluzia na jednom krídle 1€
Sieťka 2€
Umývanie výkladov jedna strana - m2 1€
Doprava v rámci Bratislavy 10€
Minimálna výška objednávky 40€
V prípade silného znečistenia možný príplatok

Nie sme platcami DPH

Referencie

Ako umývame okná.

Najskôr si v kýbli rozriedime odmastňovací saponát s teplou vodou. Začíname s umývaním rámov za pomoci handry, ktorú si priebežne prepierame v pripravenom saponáte. Rámy umyjeme zo všetkých strán. V prípade silného znečistenia rámy dočistíme za pomoci tekutého prášku.

Na rad prichádzajú sklá. Za pomoci rozmývača nanesieme na sklo novozarobený saponát s teplou vodou (keďže umývanie rámov nám prvotný saponát znečistí) a opakovanými ťahmi sa snažíme čo najviac uvolniť znečistenie. Následne so stierkou stiahneme znečistený saponát zo skla. Kladieme dôraz na to, aby sklo zostalo čo najsuchšie a tým sa minimalizovali možné čmuhy. Suchou handrou ešte pretrieme gumenné tesnenie pri rámoch, kde zostáva časť saponátu, prípadne zostatkové stopy saponátu  na skle. Sklo ešte vizuálne kontrolujeme pootvorením krídla okna aby sa pod iným uhlom odhalili možné skryté čmuhy, ktoré sa opäť suchou handrou odstránia. V prípade potreby sklo môžeme ešte doleštiť za pomoci spreju s dolešťovačom a suchej handry.

Na záver umyjeme vnútorný a vonkajší parapet.

Kedy umývať okná.

Vo všeobecnosti môžeme povedať, že kedykoľvek okrem obdobia silných mrazov, resp. nepriaznivého počasia. Okná umývame aj keď mrzne, no vonkajšia teplota nesmie ísť nižšie ako mínus päť stupňov. Okná sa dajú tiež umývať aj keď prší, no nesmie fúkať nárazový vietor. V prípade, že vonkajšie teploty dosahujú maximá, práce plánujeme na skoré ranné hodiny, keď sú teploty nižšie a slnko ešte nie je až také ostré.

Čistenie interiérových žalúzií a sieťok proti hmyzu.

Interiérových žalúzii poznáme niekoľko typov (hliníkove, drevené, plastové, textilné, vertikálne, horizontálne ...). My si povieme postup čistenia pri najfrekventovanejších, teda horizontálnych hliníkových lamelách. Treba ešte povedať, že žalúzie sa čistia pred umývaním okien.

Pomocou šnúrky, resp. tyčky si ich sklopíme do horizontálnej polohy (maximálne zatienenie) a suchou handrou ich zbavíme prachu. Ak sú žalúzie masívne znečistené napr. od mastnoty (napr. kuchynské okno), danú žalúziu odporúčame vymeniť. Odmastňovať každú jednu lamelu zvlášť je  neefektívne. Trvá to neprimerane dlho vzhľadom na cenu novej žalúzie, ktorá je relatívne nízka a navyše výsledný efekt je otázny. Hliníková lamela pri ohybe, ktorý môže byť spôsobený tlakom handry, si daný ohyb zapamätá a už nikdy nebude rovná. Navyše sa pri takomto čistení znečistia šnúrky, ktoré lamely držia pokope. 

Sieťky proti hmyzu demontujeme, osprchujeme, necháme osušiť a následne osadíme späť.

Nakoniec treba zdôrazniť, že žalúzie aj sieťky sú spotrebný materiál, ktorý podlieha amortizácii najmä pod vplyvom slnečného žiarenia. Najmä plastové prvky časom praskajú. Následne je potrebné žalúziu či sieťku jednoducho vymeniť.

Čistenie exteriérových hliníkových žalúzií.

Ideálny spôsob čistenia exteriérových hliníkových žalúzií je za pomoci wapky. Žalúzie sa sklopia do vertikálnej polohy (maximálne zatienenie). Následne sa vysokým tlakom vody vyčistí každá jedna lamela individuálne. Toto je samozrejme možné len za podmienky, že okná sú prístupné buď z prízemia, terasy, balkóna alebo rebríka a v dosahu je záhradný ventil na vodu a elektrina. Ak sú na poschodí bez možnosti prístupu z rebríka, v tom prípade sa musia čistiť ručne za pomoci handry a vody so saponátom. Avšak tento spôsob nie je až taký efektívny ako čistenie wapkou (na lamelách môžu zostať čmuhy) a navyše je veľmi zdĺhavý. To sa samozrejme premieta aj do konečnej ceny práce.

Umývanie silno znečistených okien po stavebných prácach.

V prípade, že ešte len plánujete malovanie izby, dbajte na to, aby rámy boli dopredu zabezpečné ochrannou páskou pred znečistením od farby. Opáskovanie okna trvá násobne kratšie ako jeho dodatočné čistenie. Ak sa stalo, že rámy znečistené už máte, čistíme ich jednoducho za pomoci handry a vody so saponátom. Každopádne je to veľmi zdĺhavý proces. V prípade skla je to o čosi jednoduchšie. Zo skla vieme znečistenie odstrániť za pomoci žiletky osadenej v špeciálnej rukoveti. 

Odstránenie vodného kameňa zo skla.

Niektoré okná sú vystavené pravidelnému náporu dažďa, ktorý sa môže navyše odrážať od vonkajšej parapety a v spodnej časti sklennej tabule sa môže vytvárať vodný kameň. Treba pamätať na to, že vody kameň zo skla sa odstraňuje oveľa ťažšie ako napríklad z vodovodnej batérie. Preto je dobré takéto okná umývať častejšie ako ostatné. Ak sa už stane, že vodný kameň sa vytvorí, používame jednu veľmi účinnú chemikáliu, no ak je usadenina príliš silná, nie vždy sa nám ju podarí úplne odstrániť.

Umývanie okien na veľkých administratívnych budovách aj za pomoci horolezeckej techniky.

Máme skúsenosti s umývaním okien aj na naozaj veľkých objektoch, kde rozsah prác dosahoval tisíc umytých okien. Preto naše služby využívajú rôzne štátne inštitúcie či veľké firmy. 

Ak časť okien na danom objekte je potrebné umyť horolezeckou technikou, vieme zabezpečiť aj tieto práce, avšak nešpecializujeme sa na ne.